Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zamknięta poradnia dzieci zdrowych. Planowane szczepienia w innych terminach

sobota, 14 marca 2020 11:22 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W związku z wciąż rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem w Polsce, Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik, zawiesiło funkcjonowanie poradni dzieci zdrowych.  „Robimy to ze względu na bezpieczeństwo zarówno maluchów, ich rodziców, ale również lekarzy.”

- Wszystkie szczepienia, bilanse zdrowia, pilotaże, przesuwamy na inne terminy - informuje Agnieszka Nawrot, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Medycznego Artmedik. - Robimy to ze względu na bezpieczeństwo zarówno maluchów, ich rodziców, ale również lekarzy. Jak wiadomo, dzieci również mogą być zarażone koronawirusem i przechodzić przez chorobę bezobjawowo. To przesunięcie o zalecane 14 dni nie wpłynie w negatywy sposób na cykl szczepień. Często zdarza się przecież, że dzieciaki chorują i te wizyty i tak muszą być przełożone na pierwszy możliwy termin - zauważa.

Dyrektor placówki zaleca również ograniczenie wizyt w przychodniach i szpitalach.

- Jeśli z dzieckiem coś się dzieje, najlepiej najpierw zadzwonić do pediatry, skonsultować się telefonicznie, wskazać jakie są objawy. Jeżeli będzie potrzeba wizyty u lekarza, rodzic zostanie o tym poinformowany. W obecnej sytuacji, lepiej nie ryzykować - tłumaczy Agnieszka Nawrot.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO