Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zamiast wyrzucać, oddaj ciepłe ubrania potrzebującym. Akcja „Wymiana Ciepła” w Kielcach!

niedziela, 12 stycznia 2020 08:21 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Akcja „Wymiana Ciepła” ruszyła w Kielcach. Idea jest prosta.  Każdy może wziąć z wieszaka to, czego się potrzebuje. Każdy może też przyjść i powiesić tam nieprzydatne ciepłe rzeczy, które mogą posłużyć innym.

Pierwsze miejsce, gdzie można zostawić ciepłe zimowe ubrania zirganizowano w  ogrzewalni przy ulicy Ogrodowej. - Na wieszakach zostawić można  kurtki, polary, swetry, ale też czapki, rękawiczki, szaliki – ważne żeby były czyste i niezniszczone – informuje Basia Tomaszewska, inicjatorka akcji w Kielcach, na co dzień nauczyciel języka polskiego.

– Zaczynaliśmy w sześć osób, teraz działamy we trzy: moja przyjaciółka, moja siostra i ja. 31 grudnia ruszył pierwszy wieszak w ogrzewalni na Ogrodowej. I to działa. Zależy nam na uruchomieniu ludzi, karuzeli dobrej woli. Gdy zobaczyłam pewną panią w mojej bluzie, padłam, bo takie to było mocne – mówi wolontariuszka.

– Mamy dobre przyjęcie, ludziesą zainteresowani akcją.  Rodzice moich uczniów drukują nam plakaty, ludzie robią zakupy dla ogrzewalni, moja koleżanka kupiła mi stelaż na wieszaki i same wieszaki. Wszystko dzieje się bardzo szybko, ale taka jest potrzeba.  Chcemy pokazać Kielcom, że są ludzie, którzy potrzebują pomocy i można łatwo im pomóc. Pragniemy otwierać serca w imię dobra, w imię drugiego człowieka –  dodaje Basia Tomaszewska.

Kolejne wieszaki, na których będzie można pozostawić niepotrzebną odzież  pojawią się przy ulicy Żniwnej i Jagiellońskiej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO