Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zagraniczni goście w kieleckiej szkole

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zagraniczni goście w kieleckiej szkole

Kielce / 23 listopada 2017 / Tekst

Międzynarodowych spotkań w kieleckiej szkole średniej ciąg dalszy. Liceum imienia marszałka Józefa Piłsudskiego odwiedzili studenci z Japonii. Goście z dalekiego kraju opowiadali o kulturze swojej ojczyzny i japońskim etosie pracy. Poruszona została tematyka kształcenia, poszukiwania zatrudnienia czy zatrudnienia dla młodzieży. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Jak przyznaje nauczyciel angielskiego Tamara Hachulska, to nie jedyne międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym biorą udział uczniowie Piłsudskiego. - Realizujemy także projekt Erasmus+, który nazwaliśmy „Job Shadowing into the European Future”. W jego ramach nasza młodzież wyjeżdża na mini praktyki zawodowe. Byliśmy w Hiszpanii i Norwegii a wybieramy się jeszcze do Turcji. Współpracujemy też ze startupem Mestudent, którego przedstawiciele pokazują uczniom jak założyć własną firmę, jak ją poprowadzić oraz promują wyjazdy do Australii na szkolenia językowe – mówi Tamara Hachulska.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nowa coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej. Celem akcji jest promocja podnoszenia własnych kompetencji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna