STARCOM MULTI (7)

Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zadbaj o serce!

Na antenie: 100 pomysłów na weekend
Piotr Zawadzki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Zadbaj o serce!

14 września 2017 / Tekst

Przed nami Światowy Dzień Serca. Organizatorem wydarzenia w naszym mieście jest kielecki oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Podczas imprezy specjaliści podpowiedzą jak dbać o serce.

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, nie mamy czasu na sport, o zdrowym żywieniu nie wspominając. To wszystko osłabia nasz organizm i serce. Nic więc dziwnego, że problemy z układem krążenia mają nawet młode osoby. – Na szczęście jeszcze rzadko mamy do czynienia z zawałem serca u dwudziesto- czy -trzydziestolatka. Takie przypadki się jednak zdarzają. Na ogół przyczyną jest splot zarówno czynników genetycznych, na które niestety nie mamy wpływu, jak i  licznych czynników ryzyka. Mówiąc wprost: jeżeli nawet młoda osoba ma genetyczne predyspozycje do chorób układu krążenia a w dodatku jest otyła, ma nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu, pali papierosy i brakuje jej aktywności fizycznej, to rzeczywiście może się pojawić udar lub zawał serca – wyjaśnia dr n. med. Radosław Bartkowiak, kardiolog, przewodniczący kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Warto więc wiedzieć co robić, by nie dopuścić do pojawienia się takich czynników ryzyka, a jeśli już są, to jak się ich pozbyć – jednym słowem zadbać o siebie. O tym wszystkim już od 18 lat przypominają polscy kardiolodzy podczas Światowego Dnia Serca. Nie inaczej będzie w tym roku. W Kielcach impreza odbędzie się 17 września w Galerii Korona. W godzinach od 11 do 15 na wszystkich zainteresowanych będą czekać specjaliści, którzy udzielą porad kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Podpowiedzą, jak zdrowo żyć. Będzie można skorzystać także z darmowych badań (pomiar ciśnienia, glukozy czy BMI). Odbędzie się też pokaz ratownictwa medycznego. Nie zabraknie programu artystycznego oraz gier i konkursów dla dzieci. Wszystko pod hasłem „Zadbaj o serce”.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna