Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Za dużo mniej. KKSM ponownie na sprzedaż

poniedziałek, 02 marca 2015 13:07 / Autor: Maciej
Maciej

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych ponownie wystawione na sprzedaż. Spółka, pozostająca w stanie upadłości likwidacyjnej, tym razem będzie licytowana od 67,5 mln złotych.

Na sprzedaż wystawione ostały wszystkie kopalnie „Marmurów” z całą infrastrukturą techniczną. Nowy inwestor przejmie również prawie 300 pracowników KKSM. Oferta nie obejmuje pieniędzy, jakie uda się odzyskać z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zostaną one przeznaczone na spłatę zobowiązań, dzięki czemu nabywca kupi oddłużone przedsiębiorstwo.

Termin składania ofert upływa 14 kwietnia. Do tego czasu oferenci muszą wpłacić na konto masy upadłościowej wadium w wysokości 7 mln złotych. Otwarcie ofert nastąpi 15 kwietnia. Z memorandum informacyjnym „Marmurów” można zapoznać się w biurze Tycjana Saltarskiego, syndyka KKSM.

Przypomnijmy, że pierwsza próba sprzedaży masy upadłościowej odbyła się na początku lutego. Wtedy cena wywoławcza została ustalona na 103 mln złotych. Mimo dużego zainteresowania, nikt nie złożył oferty kupna przedsiębiorstwa.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO