Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wyjątkowy turniej sportowy

piątek, 23 lutego 2018 23:13 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

W tę niedzielę 25 lutego Fundacja DOGadanka, Fundacja MEGAMOCNI i Politechnika Świętokrzyska zapraszają na I Turniej Piłkarski (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI. Impreza sportowa w hali sportowej PŚK rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 14. W akcji będziemy mogli zobaczyć między innymi znanych kielczan.

Pomysłodawcami i głównymi organizatorami turnieju są Fundacja DOGadanka i Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI. Założeniem imprezy jest promocja sportu osób niepełnosprawnych poprzez aktywne jego uprawianie i kibicowanie. Rola sportu w rehabilitacji jest sprawą oczywistą niestety trudniej jest przełożyć to na działanie.

Drużyna MEGAMOCNYCH to wspaniała i jedna z niewielu możliwości odbywania profesjonalnych treningów piłki nożnej pod okiem wykwalifikowanych trenerów przez niepełnosprawnych chłopców.

Amp Futbol to dyscyplina sportowa dla osób niepełnosprawnych, która przywędrowała do Polski w 2011 roku z USA. Drużynę tworzą zawodnicy grający w polu. Są to osoby po amputacji kończyny dolnej i bramkarze z niedowładem lub amputacją kończyny górnej oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia. Amp Futbol Kielce prowadzi nabór do drużyny i turniej ma za zadanie przybliżyć tę dyscyplinę i zachęcić bezpośrednio zainteresowanych do próby swoich sił i realizowania się w sporcie.

Klub Kibiców (NIE)Pełnosprawnych Kielce ma skupiać kibiców kieleckich drużyn piłkarskich i innych dyscyplin sportowych. Umożliwia on integrację środowiska oraz przeżywanie kibicowskich emocji bez względu na utrudnienia czy ograniczenia wynikające z przyczyn zdrowotnych lub wieku. Rehabilitacja sportowa poprzez kibicowanie jest faktem, który wreszcie zagościł w naszym regionie.

- Do idei przyświecającej I Turniejowi Piłkarskiemu (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI zaproszone zostały znane osoby z naszego najbliższego otoczenia. Nie wszyscy chętni z uwagi na termin mogli potwierdzić swój udział w imprezie, ale pozytywny odbiór i wsparcie jest dla nas poświadczeniem, że dobra idea broni się sama. Podczas turnieju zagrają drużyna MEGAMOCNYCH - młodych niepełnosprawnych piłkarzy wraz z drużyną Akademii Amp Futbol Varsovia, oraz rozegrany zostanie turniej pomiędzy drużynami: Amp Futbolu, Medyk, Media, Polityka i Biznes. Sportowe emocje dopingiem rozgrzeje Klub Kibiców (Nie)pełnosprawnych Kielce wspomagany przez polityków, społeczników i każdego kto zdecyduje się nas odwiedzić tego dnia – informuje Magdalena Pawlik-Paciorek z Fundacji DOGadanka.

Organizatorzy zaplanowali atrakcje dla najmłodszych, którzy mogą być nie do końca zainteresowani piłkarskimi emocjami na boisku. Ta i kolejne edycje naszego Turnieju mają stać się rodzinnym świętem swobodnego dostępu do sportu.

Materiał nadesłany.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO