Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Wolontariusze odebrali nagrody

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Wolontariusze odebrali nagrody

Kielce / 05 grudnia 2017 / Tekst

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Laur Wolontariatu”. Statuetki powędrowały do Agnieszki Poręby, Harcerskiej Służby Porządku Publicznego w Starachowicach i do grupy wolontariuszek Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Konkurs „Laur Wolontariatu” został zorganizowany już po raz 12. W tym roku do nagrody nominowane zostały 32 osoby indywidualne i grupy wolontaryjne. Tradycyjnie zwycięzców poznaliśmy podczas Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

- Te statuetki są symboliczną nagrodą za pracę wolontariacką. Najczęściej, dla tych wyróżnionych największym uhonorowaniem jest własna satysfakcja i uśmiech osób, którym pomagają. My jednak chcemy ich pokazać światu. Chcemy, żeby mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i diecezji kieleckiej mogli poznać wyjątkowych ludzi bezinteresownie angażujących się w prace na rzecz instytucji czy ludzi potrzebujących. Przy okazji udowadniamy, że wolontariat niejedno ma imię – mówił Damian Zegadło, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

- Dla organizacji współpracujących z wolontariuszami to dzień, na który czekamy cały rok. Towarzyszą nam wielkie emocje. Ponadto, trudno wybrać tylko te kilka osób, które zasługują na „Laur Wolontariatu”, bo wszyscy ze zgłoszonych pokazują, że zasługują na nagrodę. To budujące, że jest z nami aż tylu nominowanych wolontariuszy i osób im towarzyszących. Z roku na rok to grono rośnie – mówił Maciej Ziernik, szef Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach

Agnieszka Poręba to wolontariuszka związana z dziełami Caritas Diecezji Kieleckiej. Współpracowała także z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Od 2014 roku poświęca 30 godzin w miesiącu, by pomagać w Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Ten czas poświęca podopiecznym placówki.

Harcerska Służba Porządku Publicznego w Starachowicach to grupa osób, które połączył jeden cel: wspieranie swojego środowiska lokalnego. Działa od 2013 roku. Młodzi wolontariusze zabezpieczają imprezy patriotyczne, sportowe, kulturalne i angażują się w projekty podnoszące bezpieczeństwo publiczne.

Wolontariuszki Archiwum Diecezjalnego w Kielcach są wyjątkowym przykładem na to, jakszerokie pojęcie kryje się w słowie wolontariat. Zdecydowały się pomagać tam, gdzie nikt o tę pomoc nie jest w stanie poprosić. Twierdzą, że ich praca nie wymaga wielkich kwalifikacji. Wykonując z pozoru proste czynności jak prostowanie stron cennych dokumentów, tworzenie i opisywanie katalogów, porządkowanie, inwentaryzowanie wspierają działalność mającą na celu ochronę dziedzictwa Kościoła Kieleckiego. Również dzięki nim udaje się ocalić pamiątki naszej historii.

Imprezę i konkurs zorganizowało Regionalne Centrum Wolontariatu, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Zobacz zdjęcia z imprezy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna