Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Gowin popiera Lubawskiego

wtorek, 25 września 2018 14:39 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kielce odwiedził wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poparł Wojciecha Lubawskiego w staraniach o fotel prezydenta Kielc i przedstawił swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i kieleckiej Rady Miasta.

Partia Porozumienie, którego szefem jest wicepremier Gowin nie wystawiła swojego kandydata w wyścigu prezydenckim w Kielcach. Minister udzielił poparcia obecnemu włodarzowi miasta. Przypomnijmy, że w kwietniu również Prawo i Sprawiedliwość, rządowy koalicjant Porozumienia, zdecydowało się na taki ruch. – Dla mnie to poparcie jest szczególnie istotne, ponieważ popierałem pana prezydenta 4 lata temu i 8 lat temu. Ani przez sekundę tego poparcia nie żałowałem. Kielce, pod jego przywództwem, rozwijają się znakomicie. Bardzo byśmy chcieli, by w podobny sposób rozwijało się województwo świętokrzyskie, dlatego Zjednoczona Prawica wystawia wspólne listy – stwierdził minister Gowin. – Dziękuję za poparcie Porozumienia. Jeżeli wygram nie zawiodę Kielczan, ponieważ chcę pracować dla dobra  Kielc – uważa prezydent Wojciech Lubawski.

Lider porozumienia przedstawił także kandydatów związanych z jego ugrupowaniem. – W Kielcach na listach Prawa i Sprawiedliwości reprezentować Porozumienie będzie Renata Janik, moja doradczyni i była posłanka. W okręgu buskim wystawiliśmy Macieja Gawina, wicedyrektora KRUS-u i doświadczonego samorządowca. Trzecią osobą jest Jan Wzorek, samorządowiec i przedsiębiorca reprezentujący nas w okręgu  starachowickim. Wreszcie, w okręgu sandomierskim miło mi przedstawić Roberta Pytkę, wicekanclerza wydziału UJK w Sandomierzu – wymieniał wicepremier.

Zaprezentowano również osoby startujące w wyborach do Rady Miasta. Jednym z nich jest Dariusz Kisiel, który znajduje się na liście Prawa i Sprawiedliwości w okregu nr 3. – Mam 30 lat i doświadczenie międzynarodowe w organizacjach pozarządowych we Włoszech i Hiszpanii. Chciałbym połączyć i stworzyć synergię między Politechniką Świętokrzyską, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i władzami miasta – tłumaczył.

Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów na prezydenta Kielc: urzędującego prezydenta Wojciecha Lubawskiego, Krzysztofa Adamczyka, Artura Gieradę i Bogdana Wentę.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO