Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wiesław Trąmpczyński znów rektorem

środa, 27 kwietnia 2016 19:59 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Na stanowisko rektora Politechniki Świętokrzyskiej wraca profesor Wiesław Trąmpczyński. Kolegium elektorów wybrało go w pierwszej turze. Zapowiada decentralizację władzy i wsparcie młodych naukowców.

Profesor Wiesław Trąmpczyński kierował Politechniką Świętokrzyską w latach 2000-2008. W wyborach na kadencję rektorską 2016-2020 wygrał w pierwszej turze z poparciem 44 z 71 elektorów. Wśród planowanych przez siebie zmian wskazuje szczególnie na decentralizację władzy i przekazanie większych kompetencji dziekanom. Podkreśla jednocześnie, że swoją wizję będzie wdrażał stopniowo, a w wielu kwestiach będzie kontynuował politykę swojego poprzednika, profesora Stanisława Adamczaka.

Zapowiada też, że będzie wspierał młodych naukowców. Kończący kadencję profesor Stanisław Adamczak wśród zalet rektora-elekta wymienia między innymi doświadczenie w kierowaniu uczelnią.

Wiesław Trąmpczyński pracuje na Politechnice Świętokrzyskiej od 1996 roku. Aktualnie jest Kierownikiem Katedry Wytrzymałości Materiałów, Konstrukcji Betonowych i Mostowych na Wydziale Budownictwa i Architektury. Funkcję rektora obejmie z dniem 1 września.

Posłuchaj również:

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO