Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wielofunkcyjny stadion powstanie przy Politechnice Świętokrzyskiej

poniedziałek, 08 lipca 2019 15:54 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 7,5 miliona złotych dofinansowania do budowy stadionu sportowego z zapleczem treningowym dla Politechniki Świętokrzyskiej.   W ramach inwestycji powstanie m.in. nowoczesne boisko do piłki nożnej oraz stadion lekkoatletyczny.

Informację o dofinansowaniu przekazała dziś wiceminister sportu i turystyki  Anna Krupka. – Rozstrzygnęliśmy "Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" i w jego ramach 7,5 miliona złotych przyznaliśmy na dofinansowanie do budowy stadionu sportowego dla Politechniki Świętokrzyskiej. Jestem przekonana, że tutaj będą kształtowały się młode, sportowe talenty. Mam nadzieję, że stadion będzie dostępny nie tylko dla studentów politechniki, ale też innych  mieszkańców regionu – poinformowała wiceminister Krupka.

 – Ta inwestycja, razem z halą sportową, będzie stanowić centrum sportowe dla akademickich Kielc oraz wszystkich mieszkańców. Oprócz boiska głównego. powstanie 6-torowa bieżnia okólna, bieżnia prosta 8-torowa, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, siłownia zewnętrzna oraz trybuny  a 400 miejsc.  Chcemy też wynajmować to miejsce pod różnego rodzaju wydarzenia sportowe oraz treningi i zajęcia - informuje prof. Wiesław Trąmpczyńśki, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.  

Łączny koszt inwestycji to około 14 milionów złotych. Oddanie obiektu do użytku nastąpi najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO