Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Weź udział w grze miejskiej! To już druga odsłona zabawy „Dziennik odkrywcy – Galaktyka instytucji”

sobota, 26 września 2020 10:52 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Po raz drugi rusza gra miejska organizowana przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Nie zwlekaj, odbierz swoją „Mapę Odkrywcy” i dołącz już teraz do wspólnej zabawy!

Sierpniowa edycja gry miejskiej, która polegała na odwiedzaniu kieleckich instytucji kulturalnych, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Kielc. Jak mówiła Jolanta Szymanowska z Instytutu Dizajnu w Kielcach:

- Po tym doświadczeniu mogę śmiało powiedzieć, że kielczanie są bardzo spragnieni gier miejskich. Instytucje kulturalne też wykazują bardzo dużą otwartość na tego rodzaju inicjatywy.

Tym razem na uczestników zabawy czekają inne instytucje do zwiedzania oraz inne zagadki i zadania do rozwiązania. Podobnie, jak ostatnim razem, otrzymają oni specjalną „Mapę Odkrywcy”, którą będą mieli za zadanie wypełnić naklejkami zebranymi w poszczególnych atrakcjach. Na liście instytucji do odwiedzenia znajdują się:

- Ogród Botaniczny

- Mediateka na Dworcu Autobusowym

- Kieleckie Centrum Kultury wraz z Kubkiem Ciepłej Kultury

- Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki”

- Wojewódzki Dom Kultury

Przygodę można rozpocząć w dowolnym miejscu. Każdy uczestnik gry ma zagwarantowane bezpłatne wejście na wystawy stałe w wymienionych instytucjach (poza Ogrodem Botanicznym). Pierwsze osoby, które wypełnią „Mapę Odkrywcy” naklejkami i dostarczą ją do Instytutu Dizajnu, otrzymają wyjątkowe, kosmiczne miseczki przygotowane przez ID. Wszyscy, którzy ukończą grę, będą mogli zmierzyć się z finałowym zadaniem w ID. Będzie można wylepić produkt, który będzie uczestniczył w wypale plenerowym raku na terenie Wzgórza Zamkowego.

Nie czekaj, tylko ruszaj do gry! Zabawa potrwa od godziny 11 do godziny 17. Ilość miejsc jest nieograniczona.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO