Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

„Wesele” i „Pan Tadeusz” na maturze z języka polskiego

poniedziałek, 08 czerwca 2020 13:56 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: UM
Weronika Kępa

Licealiści z całej Polski przystąpili dziś do matury z języka polskiego. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9. Sprawdziliśmy, jak czują się uczniowie po pierwszym dniu zmagań.

Jak informuje świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik, blisko dziesięć tysięcy uczniów w regionie zadeklarowało przystąpienie do egzaminu z języka polskiego.

- Jak co roku na maturze była rozprawka, tym razem w oparciu o fragment „Wesela” i „Pana Tadeusza”. Napisałem wszystko, ale nie jestem w stanie ocenić, na ile poprawnie. Mimo to jestem dobrej myśli - mówi Filip.

- Jeszcze jest za wcześnie, żeby przeanalizować wszystko na spokojnie. Wciąż towarzyszą nam duże nerwy i napięcie - stwierdza Natalia.

- Myślę pozytywnie. Zakres tematów na podstawie bardzo mi podpasował, zobaczymy jak będzie z rozszerzeniem - dodaje Kinga.

W tym roku maturzyści mieli więcej czasu na przygotowanie do egzaminu dojrzałości, czy wpłynęło to na nich korzystnie?

- Nie czuje się przez to silniejsza. Gdybym miała normalne ramy czasowe lepiej wiedziałabym, jak rozłożyć sobie te przygotowania. Czas oczekiwania na wyznaczenie terminu matur był dla mnie również dosyć trudny psychicznie, przez co nie umiałam do końca skupić się na nauce - tłumaczy Kinga.

Jutro, 9 czerwca, maturzyści przystąpią do egzaminów z matematyki.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO