Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wenta wspiera Jarubasa

poniedziałek, 06 maja 2019 10:26 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

- Mam przekonanie, że kandydaci, którzy wywodzą się z naszego miasta czy regionu są naturalnymi kandydatami, których powinniśmy wspierać - mówił prezydent Kielc, Bogdan Wenta na wspólnym briefingu prasowym z byłym marszałkiem województwa, Adamem Jarubasem.

Choć były europoseł i kandydat do Parlamentu Europejskiego spotkali się z dziennikarzami pod hasłem walki o jak najwyższą frekwencję w nadchodzących wyborach, to nie uniknęli pytań o poparcie. Wenta przyznał, że wspiera Adama Jarubasa. - Nie ukrywajmy: na liście reprezentujemy region świętokrzysko-małopolski i kandydaci z naszego regionu są bardzo istotni. Bardzo ważne jest, jakie osoby znajdą się w Parlamencie Europejskim i w jakich komisjach będą pracować. Naszym naturalnym wyborem jest wspieranie kandydatów stąd. Druga strona medalu jest taka, że to szeroka lista. Są też kandydaci, którzy reprezentują Małopolskę. Mówimy o wsparciu dla dwóch regionów. Jest to troszeczkę niewygodnie, właśnie dlatego, że to są dwa regiony. Byłoby na pewno większym ułatwieniem administracyjnym, gdybyśmy mieli kandydatów tylko z jednego regionu - mówił prezydent Kielc.

- Wybory europejskie wyłonią osoby, które będą aktywnie działać na rzecz okręgu, by tu trafiło jak najwięcej środków. Warto zrobić wszystko, by budżet dla regionu był jak największy, bo dalej potrzebujemy pieniędzy na infrastrukturę, edukację i ochronę zdrowia - podkreślał Adam Jarubas. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO