Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Walczą o rozbudowę skateparku. "Próbujemy już drugi rok z rzędu"

piątek, 24 lipca 2020 11:23 / Autor: Weronika Kępa
Fot. Bartłomiej Piwoński
Weronika Kępa

Do budżetu obywatelskiego na 2021 rok zgłoszono ponad 180 projektów. Wśród licznych potrzeb mieszkańców znalazła się między innymi rozbudowa skateparku. Młodzież od dawna podnosi, że miejsce jest za małe, a co za tym idzie - niebezpieczne. W ubiegłych latach pomysł przegrywał jednak z boiskami, te wyrastały jak grzyby po deszczu. Czy tym razem będzie inaczej?

Kielecka młodzież od dawna stara się o większy skatepark. Niestety bezskutecznie. Zeszłoroczny projekt nie zyskał wystarczającego poparcia.

- Sama inicjatywa była naprawdę super - mówi Robert Mazurczak, pasjonat deskorolki. - Dużo osób się w to zaangażowało. Właściwie wszyscy, którzy jeżdżą, czy to na bmx, deskorolce, czy hulajnodze. Każdy chciał się pod tym podpisać i... każdy się podpisał. Jednak, mimo że z roku na rok jest nas coraz więcej i ludziom zależy, to zawsze znajdzie się coś ważniejszego. I tak powstaje pięćdziesiąte boisko - zauważa.

- Próbujemy już drugi rok z rzędu. Póki co projekt jest w weryfikacji i mamy nadzieję, że zostanie pozytywnie zaopiniowany. Niestety, z innych źródeł nie jesteśmy w stanie uzyskać żadnego dofinansowania - dodaje Tomasz Cieślik, rodzic.

Projekt zakłada rozbudowę istniejącego skateparku o nowe, bardziej zaawansowane przeszkody, a także tor dla rowerów, zwany pumptrackiem. Pomysłodawcy nie zapomnieli również o dzieciach i osobach początkujących. Dla tych ma powstać pas z łatwiejszymi przeszkodami. W projekcie jest również mowa o oświetleniu, ławkach i koszach.

- We wrześniu najważniejsze będą głosy mieszkańców, nie tylko tych młodych, ale również dorosłych - mówi pan Tomasz. - Kilka firm zadeklarowało, że zrobi nam banery i ulotki. Będziemy je rozdawać, gdzie tylko się da. Mam też nadzieję, że uda nam się zrobić jakąś fajną imprezę sportową promującą tego typu aktywności. Zamierzamy również zawalczyć o podpisy w szkołach - dodaje.

Koszt realizacji projektu został wstępnie oszacowany na trzy miliony złotych.

Link do projektu: https://tiny.pl/7f17f

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO