Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO] Wakacyjne warsztaty jeździeckie

piątek, 19 lipca 2019 20:36 / Autor: Weronika Kępa

Warsztaty z jazdy konnej, organizowane przez Decathlon, odbyły się w Kielcach już po raz trzeci. Tym razem również cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych. W województwie świętokrzyskim, z roku na rok, przybywa osób pasjonujących się tą dziedziną.

Warsztaty jeździeckie są organizowane regularnie i skierowane zarówno do małych jak i dużych miłośników tego sportu. Ich celem jest przełamanie strachu, edukacja i przede wszystkim dobra zabawa.

- Wiele osób pokonuje swój strach wsiadając najpierw na kucyka, a następnie na większego konia. Zwierzęta te uczą spokoju, samokontroli i mogą być dobrymi przyjaciółmi. Nie trzeba się ich bać. Każdy koń ma inny charakter i w tym aspekcie niewiele różni się od człowieka. Dla wielu osób takie zajęcia są początkiem przygody z jeździectwem- mówi Aleksandra Hyb, organizator wydarzenia.

Warsztaty są prowadzone przez zawodowców, którzy swoją pasją chcą zarażać innych. W przyszłości organizatorzy zapowiadają więcej wydarzeń związanych z jeździectwem.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO