Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wakacyjne Targi Edukacji i Pracy

środa, 25 lipca 2018 12:23 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Ponad 150 ofert pracy z Ochotniczych Hufców Pracy oraz 350 z Miejskiego Urzędu Pracy czekało na zainteresowanych podczas kolejnych Targów Pracy, które tym razem odbyły się na kieleckim Placu Artystów.

Wystawcy z dzisiejszych Targów Pracy szczególnie oferowali zatrudnienie młodym ludziom na czas wakacji. Pracodawcy najczęściej poszukiwali młodzieży, która już miała do czynienia z konkretnym zawodem, ale również  tych osób, które w czasie letnim chcą sobie dorobić. - Pracodawcy głównie poszukują pracowników w wykwalifikowanych zawodach, takich jak fryzjer, kosmetyczka, kucharz, pracownik produkcyjny, ślusarz, spawacz. Młodzież w okresie wakacyjnym szuka pracy dorywczej, krótkotrwałej. Dla tych bez doświadczenia w zawodzie, mamy między innymi ofertę ankietera - mówiła Paulina Gołąb z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży od lat cieszy się call center oraz wykładanie towaru w sklepach. - Wśród ofert przygotowanych dla młodych, są te z popularnych kieleckich restauracji. Jeśli chodzi o wykładanie towaru to pracę oferują największe markety i hipermarkety w Kielcach. Zainteresowaniem cieszy się również roznoszenie ulotek ze szkół i instytucji szkoleniowych - mówił Dawid Tobiasz, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z OHP.

Informacje na temat przedstawionych ofert pracy można znaleźć na stronie internetowej świętokrzyskiego OHP oraz Miejskiego Urzędu Pracy.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO