Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Ważne informacje dla kierowców! Zmiany na Żytniej

poniedziałek, 18 marca 2013 15:26 / Autor:

Już od środy zmiany w ruchu w okolicach modernizowanego Węzła Żytnia.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od środy, 20 marca wykonawca realizujący budowę węzła Żytnia planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Zelaznej, Żytniej, Grunwaldzkiej, Armii Krajowej.

Nowa organizacja ruchu przewiduje likwidację istniejącego, tymczasowego ronda oraz wyłączenie z ruchu tarczy (środka) skrzyżowania pod nowymi estakadami.

Wedle nowej organizacji na skrzyżowaniu wprowadzony zostanie ruch okrężny, który na osi ulic Żytnia – Grunwaldzka, odbywał się będzie po drogach tymczasowych, które usytuowane są za filarami estakady. Dla kierowców udostępnione zostaną zamknięte dotychczas dla ruchu zachodnie jezdnie ul. Żelaznej i Armii Krajowej.

UWAGA!

Wjazd na drogi tymczasowe niemożliwy będzie dla pojazdów o wysokości powyżej 3,5 m. Informować o tym będzie stosowne oznakowanie oraz bramownice z łańcuchami ograniczającymi skrajnię.

Dla pojazdów o wysokości powyżej 3.5 metra przygotowano objazdy poprzez zawrotki na ulicach Żelaznej i Armii Krajowej.

Nowa organizacja ruchu przewiduje ponadto utworzenie tymczasowego przejścia dla pieszych przez ulicę Żelazną pod nową estakadą.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do czerwca br. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO