Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W połowie czerwca początek naboru do szkół ponadpodstawowych

piątek, 29 maja 2020 16:20 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 15 czerwca rozpocznie się nabór do kieleckich szkół ponadpodstawowych. W liceach, technikach i szkołach branżowych na uczniów czekać będą 2673 miejsca. – Ilość miejsc powinna spokojnie wystarczyć – mówi wiceprezydent Kielc Marcin Różycki.

Uczniowie będą mogli wybrać szkoły i klasy, do których chcą być przyjęci już od 15 czerwca. W naszym mieście każdy z absolwentów szkoły podstawowej może dokonać wyboru dowolnej liczby szkół i klas do 10 lipca. Ta klasa, która znajdzie się na szczycie listy, będzie brana pod uwagę w pierwszej kolejności. – Dzięki takiej rekrutacji uczniowie mają szansę dostać się do jednej z wymarzonych szkół podczas jednego etapu – tłumaczy wiceprezydent Różycki.

Na kandydatów czeka 1386 miejsc w liceach, 1056 miejsc w technikach i 231 miejsc w szkołach branżowych, co daje razem 2673 miejsc w szkołach ponadpodstawowych. – Nasze szacunki przewidują, że kandydatów jest zawsze tyle co dwukrotność ośmioklasistów w Kielcach. Teoretycznie, powinniśmy nastawiać się na około dwa i pół tysiąca miejsc – dodaje wiceprezydent Kielc.

kryteriadla

Od 26 czerwca do 10 lipca uczniowie będą mieli czas na uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Od 31 lipca do 4 sierpnia muszą uzupełnić wniosek o wyniki egzaminu ósmoklasisty. Kandydaci mogą w tym czasie również zmienić swojego preferencje w systemie.  – Ostateczne wyniki uczniowie powinni dostać 19 sierpnia. Jestem pewny, że jesteśmy gotowi, aby nie zabrakło miejsca dla nikogo – zapewnia Marcin Różycki.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO