Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W KPT powstanie nowoczesny kompleks infrastrukturalny. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

czwartek, 02 lipca 2020 12:59 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W przyszłym roku gotowy będzie Inkubator Logistyczny Rotterdam INC. Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym podpisano umowę z wykonawcą inwestycji oraz firmą odpowiedzialną za nadzór inwestorski. Nowoczesny kompleks infrastrukturalny jest dedykowany przedsiębiorstwom z niemal każdej branży.

Obiekt wyposażony będzie w stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz przestrzeń, by móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi. Podzielony zostanie na boksy magazynowe o powierzchni od 30 do 200 metrów kwadratowych.

– Takiej przestrzeni najbardziej potrzebują dziś firmy eksportowo-importowe i dystrybucyjne, a także firmy z branży e-commerce, tak dynamicznie rozwijającej się w dzisiejszych czasach – zauważa Justyna Lichosik, dyrektor KPT. Dodaje, że Rotterdam INC. ma być zaawansowaną technologicznie przestrzenią. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z niego poprzez optymalizację procesu zamówień, dostaw i kompletowania towaru.

Justyna Lichosik podkreśla, że inkubator logistyczny wraz z całym pakietem usług to odpowiedź na potrzeby firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz na rosnące zainteresowanie ofertą Kieleckiego Parku Technologicznego.

- Miejsce to dedykowane jest przedsiębiorstwom, które dynamicznie się rozwijają i oprócz powierzchni  biurowej, produkcyjnej i laboratoryjnej, która już znajduje się w ofercie Kieleckiego Parku Technologicznego, potrzebują również przestrzeni magazynowo - logistycznej. Ponadto poszukują wsparcia doradczego w prowadzeniu działalności gospodarczej na każdym etapie – od momentu rozpoczęcia działalności po fazę ekspansji rynkowej – mówi Justyna Lichosik.

Jak podkreśla,  budowa inkubatora Rotterdam INC. to kolejny ważny krok w rozwoju KPT. – Jestem dumna i szczęśliwa, że na terenach niegdyś zaniedbanych udało nam się stworzyć nowoczesny kompleks infrastrukturalny dedykowany przedsiębiorstwom z niemal każdej branży. Przyciągnęliśmy tu kilku dużych inwestorów, sukcesywnie sprzedajemy kolejne działki i już myślimy o pozyskaniu kolejnych nieruchomości. Dzięki przedłużeniu ulicy Olszewskiego w kierunku Zagnańskiej i Witosa, KPT jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności. A już dziś mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy najlepszym adresem w mieście – podsumowuje dyrektor.  

Spółka MG BUILDING z Kielc wygrała przetarg i wybuduje inkubator o powierzchni blisko 2200 mkw.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO