Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W końcu wyremontują popularny skwer na KSM

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W końcu wyremontują popularny skwer na KSM

Kielce / 15 kwietnia 2018 / Tekst

Inwestycja była jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Jej opóźnienie spowodowane było przeszacowaniem kosztów modernizacji, które zamiast 400 tysięcy złotych wyniosły prawie dwa razy tyle. Na skwer miał też wrócić samolot Bies, który stał tutaj w latach 80-tych. Autorzy projektu szukali takich maszyn, ale okazało się, że jest ich niewiele, a do tego są dosyć kosztowne, więc z tego pomysłu trzeba było zrezygnować.

Na szczęście władze miasta dogadały się w końcu ze spółdzielnią. Kompromis polega na podzieleniu się zadaniami. - Ratusz zobowiązał się do remontu fontanny wraz z wyposażeniem, natomiast my zajmiemy się pozostałymi terenami, czyli chociażby przebudową ścieżek. Nie wiem czy uda nam się wyremontować je w ciągu jednego roku. Być może rozłożymy prace na dwa lata - mówi Piotr Wójcik, prezes Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Umowa między KSM a miastem została podpisana w marcu, natomiast prace zaczną się w czerwcu. Koszt przebudowy skweru wyniesie blisko 600 tysięcy złotych.   

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna