Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ponad 80 wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych

środa, 12 sierpnia 2020 17:51 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W środę, 12 sierpnia, kieleckie placówki ponadpodstawowe opublikowały listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów na nowy rok szkolny. Z przygotowanych przez miasto niemal dwóch tysięcy siedmiuset miejsc, pozostało tylko 81 wolnych.

Absolwenci podstawówek podczas rekrutacji mogli wybrać dowolną liczbę klas w dowolnej liczbie szkół. Najważniejsza jednak była ta umieszczona na pierwszym miejscu.

W tegorocznej rekrutacji wzięło udział blisko trzy tysiące uczniów. Do wymarzonej placówki dostało się ponad 2600 z nich. Nazwiska pozostałych 321 osób znalazły się na liście kandydatów niezakwalifikowanych.

W czołówce najchętniej wybieranych liceów w tym roku znalazło się I LO im. Stefana Żeromskiego, II LO im. Jana Śniadeckiego i III LO im. Cypriana Kamila Norwida. Z kolei najbardziej obleganymi przedmiotami rozszerzonymi okazała się geografia, język angielski i matematyka oraz, jak co roku, biologia i chemia.

Wśród techników największym zainteresowaniem cieszyło się Technikum nr 7 w Zespole Szkół Informatycznych, Technikum nr 2 w Zespole Szkół Mechanicznych oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych. Tam uczniowie najchętniej wybierali kierunki takie jak technik informatyk, technik programista, technik fotografii i multimediów oraz technik logistyk.

Najpopularniejszą szkołą branżową okazała się Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w Zespole Szkół Mechanicznych.

Co dalej?

W dniach 13 – 18 sierpnia zakwalifikowani kandydaci muszą dostarczyć do szkół oryginał świadectwa ukończenia podstawówki i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Ich niedostarczenie oznacza rezygnację z miejsca.

Z kolei w dniach 19 – 21 sierpnia, uczniowie niezakwalifikowani do żadnej ze szkół mogą ubiegać się o przyjęcie na wolne miejsca.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO