Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta i radnych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta i radnych

Kielce / 19 listopada 2018 / Tekst

Uroczysta pierwsza sesja kieleckiej Rady Miasta odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 listopada o godzinie 10. Podczas posiedzenia ślubowanie złożą radni Rady Miasta Kielce oraz prezydent.

Kielecka Rada Miasta liczy 25 radnych. Zasiądzie w niej 11 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 7 Projektu Świętokrzyskie, 6 Koalicji Obywatelskiej oraz 1 Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Radni co miesiąc będą spotykali się na sesjach Rady Miasta. Nie jest  to jednak ich jedyny obowiązek. Oprócz tego muszą uczestniczyć w posiedzeniach komisji, których jest łącznie 7. Na komisjach omawiane są szczegóły danego projektu uchwały. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie go pod obrady Rady Miasta.

Każdy radny powinien być zapisany do dwóch komisji. Wtedy otrzymuje comiesięczną dietę w wysokości 1450 złotych. Jeśli radny będzie członkiem jednej komisji to dostanie 500 zł mniej, jeżeli nie zapiszę się do żadnej to co miesiąc na jego konto wpływa 450 zł.

Na znacznie wyższe wynagrodzenie może liczyć prezydent Kielc, którym oficjalnie już w czwartek zostanie Bogdan Wenta. Były europoseł będzie zarabiał 12,365 zł brutto.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna