Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO] Pomóżmy hospicjum! Kampania „Pola Nadziei” w tym roku inna, niż zwykle

poniedziałek, 18 maja 2020 21:46 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa coroczna kampania Caritas Diecezji Kieleckiej „Pola Nadziei”. W jej trakcie zbierane są środki na funkcjonowanie kieleckiego Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty. W tym roku głównie poprzez zbiórkę internetową ze względu na pandemię koronawirusa.

Zbiórki publiczne, festyny, koncerty, kiermasze – m.in. te wydarzenia miały się odbyć w ramach akcji „Pola Nadziei”. Niestety, w tym roku w związku z epidemią zaplanowane atrakcje, podczas których zbierano środki na funkcjonowanie placówek hospicyjnych, zostały odwołane. Organizatorzy kampanii postawili w tym roku na zbiórkę internetową.

– Chcielibyśmy bez narażania naszych wolontariuszy zorganizować to przedsięwzięcie. Uruchomiliśmy Wirtualne Pola Nadziei. Osoby zainteresowane mogą pomóc właśnie za pośrednictwem sieci – mówi Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego. Sama akcja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku od tradycyjnego sadzenia żonkili.

Zbiórka jest o tyle ważna, że w obecnej sytuacji potrzeby hospicjów i ich pacjentów są większe. – Dodatkowo musimy zapewnić bezpieczeństwo dla personelu i chorych. Mamy zamiar zakupić środki ochrony osobistej, ozonatory, oczyszczacze powietrza i dozowniki bezdotykowe – tłumaczy Anita Grzesik.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, trwająca pandemia utrudnia również kontakty między chorymi i ich bliskimi. Zawieszono także działania wolontariatu w hospicjum

Każdy, kto chce pomóc hospicjum może to zrobić za pośrednictwem strony: http://hospicjum.kielce.caritas.pl/pola-nadziei/wirtualnepolanadziei/

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO