Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO] Jak spędzić lato w mieście? Podpowiadamy!

piątek, 03 lipca 2020 10:49 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Festiwale artystyczne, koncerty, filmy pod chmurką, zajęcia plastyczne i taneczne – lista możliwości zagospodarowania wolnego czasu w najbliższe wakacje nie ma końca. Urząd Miasta Kielce opublikował letni informator dla dzieci i młodzieży, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Na liście atrakcji w Kielcach, są między innymi oferty instytucji miejskich i podmiotów prywatnych.

- Tych możliwości jest bardzo wiele: zajęcia sportowe, fotograficzne, manualne a także zwiedzanie zabytków. Wiele z tych atrakcji jest całkowicie bezpłatnych, co na pewno jest dobrą wiadomością. To świetna alternatywa dla osób, które nie wyjeżdżają na wakacje – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, zajęcia odbywają się według określonych zasad.

- Pamiętajmy, że wciąż obowiązuje stan epidemii, więc wszyscy musimy stosować się do nowych reguł. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w reżimie sanitarnym – dodaje rzecznik prezydenta.

Wśród atrakcji między innymi Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART, koncerty na scenie letniej KCKu, kina plenerowe, warsztaty fotograficzne w Biurze Wystaw Artystycznych, lato w bibliotece, Wakacje z Futbolem czy szkółka żeglarska.

Letni informator dostępny pod adresem: http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce2/userfiles/files/pliki/akca-lato-2020-v5.pdf

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO