Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[VIDEO + FOTO] Festiwal Muzyki Tanecznej rozpoczęty. Zenek Martyniuk zawojował publiczność na Kadzielni!

niedziela, 11 sierpnia 2019 06:41 / Autor: Radio eM
Radio eM

Moc przebojów disco i dance oraz roztańczona kielecka Kadzielnia. Za nami pierwszy dzień II Festiwalu Muzyki Tanecznej 2019.

Zenon Martyniuk, Weekend, Boys, Baby Full,  to tylko niektórzy wykonawcy, którzy zaśpiewali dzisiaj w sobotę w kieleckim amfiteatrze. Publiczności zaprezentowali się także artyści z Kieleckiego Teatru Tańca. Gościem specjalnym był zespół Piękni i Młodzi. Wykonawcy walczyli o miano Tanecznego Przeboju 2019.

 Imprezę rozpoczął zespół „Piękni i Młodzi” z hitem „Ona jest taka cudowna”. Następnie na scenie pojawił się Zenon Martyniuk z grupą Akcent. Wykonał swój hit „Przez twe oczy zielone”, którym rozgrzał publiczność do czerwoności.  

-  Na Kadzielni graliśmy wielokrotnie. To świetne miejsce i genialna publiczność. Towarzyszy mi mała trema, ale na pewno szybko minie, gdy tylko usłyszę widownię śpiewającą razem ze mną. Oprócz naszego najbardziej znanego numeru, wykonamy „Życie to są chwile” i „Przekorny los” – mówił przed koncertem Martyniuk.

Później na scenie pojawił się zespół M.I.G z hitem „Miód malina”. Widownię do tańca porwali również Łobuzy z przebojem „Ona czuje we mnie piniondz”. Zaśpiewali także Mejk, Kordian, MiG czy Classic.

Kielczanie tłumnie przybyli do amfiteatru, by spędzić wieczór przy muzyce disco.  – Przy tych piosenkach każdy śpiewa, wszyscy znają słowa. Nie da się nudzić. Tym bardziej że na scenie same gwiazdy. Moje serce skradł jednak Zenon – stwierdza Julia z Kielc.

- Takie imprezy sprawiają że Kielce się budzą – mówią Klaudia i Maciek, którzy wspólnie przyszli na koncert. – Taniec, zabawa przy ponadczasowych hitach. Niesamowita atmosfera i ludzie, którzy po prostu fajnie się bawią. No i przeboje, które każdy zna, nawet jeśli się do tego nie przyznaje.

Imprezę uświetniała multimedialna scenografia i oprawa świetlna muzycznych hitów. Nad kształtem artystycznym festiwalu czuwa Telewizja Polska.

Jutro, czyli w drugim dniu festiwalu, zabłysną gwiazdy zagranicznej muzyki dance zaproszone na domówkę Marka Sierockiego. O dyskotekową muzykę zadba Francesco Napoli, Fun Factory i Shaun Baker oraz wielu innych. Na koniec festiwalu swoje największe przeboje zaśpiewa zespół Bayer Full.

Reżyserem dwudniowego festiwalu jest kielczanin Konrad Smuga. Sobotnią imprezę prowadzili Izabella Krzan, Mateusz Szymkowiak i Rafał Patyra.

Tekst, Video i Zdjęcia: Weronika Grela, Magdalena Nowak, Aleksandra Rękas, Michał Łosiak

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO