Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Czy w związku z remontami dróg we Wszystkich Świętych trudniej będzie dojechać na cmentarze?

niedziela, 20 października 2019 16:12 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Początek listopada to czas wzmożonego ruchu na ulicach położonych w pobliżu cmentarzy. Teraz dodatkowym utrudnieniem są remonty pobliskich arterii. Czego możemy się więc spodziewać we Wszystkich Świętych, jeśli chodzi o dojazd do nekropolii?

Zapytaliśmy Jarosława Skrzydło, rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, o remont na alei Popiełuszki. – Tam wdrożyliśmy nową organizację ruchu, poprowadziliśmy go jedną jezdnią. Na pewno jest to dla kierowców utrudnienie, lecz termin realizacji jest dość krótki – prace drogowe skończą się 15 listopada, więc nie mamy możliwości, by w nie ingerować – wyjaśnia rzecznik ZTM.

Na ułatwienia dla kierowców możemy liczyć na ulicy Zagnańskiej. – Specjalnie na czas Wszystkich Świętych zmieniona zostanie tam organizacja ruchu. Udostępnimy nową wschodnią jezdnię – od strony cmentarza na Piaskach. Kierowcy pojadą też oczywiście  drogą, na której ruch odbywa się obecnie. Prawe pasy zostaną przeznaczone do parkowania równoległego, natomiast lewe – do jazdy. Nowa jezdnia będzie otwarta od węzła Skrzetle, czyli już od skrzyżowania Zagnańskiej, Jesionowej i Łódzkiej, aż za cmentarz – informuje Jarosław Skrzydło.

Udostępnienie prawych pasów ruchu do parkowania spowoduje, że miejsc postojowych może być nawet więcej niż w ubiegłych latach. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona 29 października i potrwa niemal tydzień. Piątego listopada zostaną przywrócone obecne zasady.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO