Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Udany nabór na uczelnie wyższe

czwartek, 05 lipca 2018 12:05 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Już od ponad miesiąca trwa nabór na kieleckie uczelnie wyższe. Biorąc pod uwagę fakt, że w województwie Świętokrzyskim maturę zdało ok. 80 procent uczniów, to ilość chętnych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej jest wysoka.

Ponad 6 tysięcy osób wzięło udział w rekrutacji na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. -  Na 5 dni przed zakończeniem rekrutacji na rok akademicki 2018/19 mamy ponad 6 tysięcy osób, które zapisały się w naszym internetowym systemie rekrutacji. To jest bardzo dobry wynik zważywszy na to, że coraz mniej osób kończy licea i technika - mówił rzecznik prasowy UJK Piotr Burda.

Po opublikowaniu wyników tegorocznych matur wzrosło zainteresowanie kierunkiem lekarskim. Na jedno miejsce przypada dwudziestu sześciu chętnych. - Od opublikowania wyników z matur notujemy wzrost zainteresowania uczelnią. Myślę, że do zakończenia rekrutacji swoje zainteresowanie zgłosi jeszcze wiele osób - dodał rzecznik UJK. Sporo wniosków rekrutacyjnych wpłynęło też na kosmetologię, dietetykę, kryminologię i fizjoterapię, gdzie na jedno miejsce przypada 6 osób.

Wielu chętnych jest również na Politechnikę Świętokrzyską, która oferuje 19 kierunków i ponad 60 specjalności. W rekrutacji internetowej wzięło udział już ok. 800 osób, co oznacza, że na najbardziej oblegane kierunki  przypadają 2 osoby na jedno miejsce. - Porównując o tej porze lata ubiegłe, można stwierdzić, że mamy więcej chętnych na naszą uczelnię. Szczególnym zainteresowaniem przyszłych studentów, niezmiennie, cieszą się informatyka, budownictwo i architektura - mówiła Agnieszka Duda z biura promocji Politechniki Świętokrzyskiej.

Zakończenie pierwszego etapu rekrutacji na Uniwersytet Jana Kochanowskiego nastąpi 9 lipca, natomiast na Politechnice Świętokrzyskiej nabór potrwa do 17 lipca.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO