Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Uczniowie rozpoczęli wakacje!

piątek, 26 czerwca 2020 10:51 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Uczniowie odebrali świadectwa i oficjalnie zakończyli kolejny rok nauki. I choć wydarzenie było nietypowe, młodzież zaznacza, że miało swoje plusy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku szkoły nie mogły zorganizować tradycyjnych, uroczystych akademii. - Było okej, ale szkoda, że nie mogliśmy się spotkać ze znajomymi z innych klas. Trzeba też było założyć maseczki i to trochę przeszkadzało. Wiadomo, że brak akademii miał swoje plusy i minusy - mówią Janek, Marian i Piotrek, uczniowie SP nr 1 im. Mikołaja Reja w Kielcach.

- Musieliśmy siedzieć w odstępach i mieliśmy numerowane miejsca. Poza tym wszystko nam się podobało. Nie musieliśmy przytulać się z nauczycielami i nie było przemówienia dyrektora, które zazwyczaj zajmuje większą część akademii - mówią uczennice z SP nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach.

- Zawsze siedzi się tam długo i jest to czasami bez sensu, dodatkowo wszyscy się tłoczą i jest gorąco. Dzisiaj tego nie było, przyszliśmy tam w konkretnym celu i mogliśmy wyjść. Wszystko było dobrze zorganizowane. Jesteśmy też bardzo zadowolone z ocen, same świadectwa z paskiem - dodają uczennice.

Jak informuje kurator świętokrzyski, wszyscy, którzy nie byli w stanie odebrać dzisiaj świadectwa mogą to zrobić w późniejszym terminie.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO