Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[TRANSMISJA NA ŻYWO] Radni zdecydują o przyszłości miasta. Najważniejsza sesja w tym roku

czwartek, 16 lipca 2020 09:10 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wotum zaufania dla prezydenta Bogdana Wenty, absolutorium, bon żłobkowy i przyszłość przetargu na wywóz śmieci – to najważniejsze tematy dzisiejszej sesji Rady Miasta. Podczas obrad głos zabiorą także mieszkańcy Kielc.

Najważniejszym i budzącym największe emocje punktem obrad będzie jednak debata nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi Bogdanowi Wentcie. Wszystko wskazuje na to, że prezydent nie zyska poparcia radnych i dostanie od nich drugą „żółtą kartkę”. Przypomnijmy, że pierwszy sprzeciw wobec polityki włodarza miasta radni wyrazili podczas poprzedniego głosowania nad udzieleniem wotum zaufania. Wówczas przeciwko, w 25-osobowej Radzie Miasta, głosowało 15 z nich.

W trakcie debaty nad stanem Kielc głos zabiorą nie tylko radni, ale również mieszkańcy.

Rada kolejny raz zajmie się także przyszłością przetargu na wywóz śmieci. Podczas ostatniej sesji radni nie zgodzili się na przekazanie dodatkowych dziesięciu milionów złotych na sfinalizowanie procedury przetargowej. Przypomnijmy, że najtańsza oferta okazała się właśnie o taką kwotę droższa od zakładanej przez miasto.

Podczas obrad radni zdecydują także o wprowadzeniu Kieleckiego Bonu Żłobkowego. Więcej informacji: http://em.kielce.pl/miasto/39130-miasto-chce-wprowadzic-bon-zlobkowy-zgoda-wsrod-radnych

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO