Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Tłumy na Salonie Maturzystów

środa, 25 września 2019 11:02 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Maturzyści z województwa świętokrzyskiego spotkali się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi oraz z uczelniami z całego kraju w ramach Kieleckiego Salonu Maturzystów.

W tym roku oprócz uczelni z Kielc swoją ofertę edukacyjną, prezentowali m.in. Politechnika Warszawska, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Na wykłady ekspertów i rozmowy z przedstawicielami różnych uczelni przybywa co roku około 5 tysięcy maturzystów planujących dalszą naukę. – To jest formuła, która łączy maturę ze studiami. Do końca września młodzi ludzie złożą deklarację, dotyczące przedmiotów, które będą zdawać na maturze. Ta deklaracja jest ścieżką, która otworzy drogę dla przyszłego studenta. Salon Maturzystów to miejsce, w którym można zdobyć maksymalną ilość wiedzy na temat matury i oferty studiów – mówiła Magdalena Rulska, komisarz Kieleckiego salonu Maturzystów. –Przedstawiciele uczelni nie tylko przedstawiają swoją ofertę, ale też doradzają, które kierunki studiów warto kończyć aby mieć perspektywę zatrudnienia. Jest to kompleksowa formuła, którą podpieramy możliwością pobrania informatora dla maturzystów 2020 oraz szeregu arkuszy i informatorów z różnych uczelni  – dodała organizatorka.

Piotr Burda, rzecznik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podkreślił, że maturzyści dopytywali głównie o to jakie przedmioty maturalne są punktowane na poszczególne kierunki studiów. – Przyszli studenci dopytują również na  jakim poziomie należy zdać maturę, aby dostać się na studia czy ilu uczniów jest na jedno miejsce. Przy okazji mogą także otrzymać materiały, które jeszcze bardziej przybliżą im kierunki dostępne na UJK – uzupełnia rzecznik.

Targi dla kandydatów na studia zostały przygotowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi, władze regionalne odpowiedzialne za edukację oraz gospodarza wydarzenia – Politechnikę Świętokrzyską.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO