Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Tajemniczy świat nauki, roboty i spotkanie z psychologiem dziecięcym. Wpadnijcie dziś do KCK – u!

niedziela, 17 listopada 2019 13:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W Kieleckim Centrum Kultury, na ten weekend zaplanowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Organizatorzy przygotowali interaktywną wystawę, na której możemy np. wcielić się w robota, przeprowadzać eksperymenty, czy poznać tajniki działania nowych technologii. Oprócz tego basen z kulkami, wielkie klocki, czy ogromne jajko Kinder niespodzianka!

Miasteczko zmysłów organizowane jest już od pięciu lat, natomiast w Kielcach, wystawa pojawia się po raz drugi. -  Mamy warsztaty taneczne, animacje i konkursy ruchowe. Najmłodszych zabawia wielkie Kinderino, czyli ogromne jajko Kinder niespodzianka. Oprócz tego kącik plastyczny, brokaty, łamigłówki i klocki. - mówi Artur Guziak, jeden z organizatorów imprezy.

- Myśl przewodnia całej zabawy to miasteczko zmysłów, ponieważ naszymi eksponatami chcemy zaangażować wszystkie zmysły dzieciaków – wzrok, dotyk, słuch, smak. Przychodzą do nas całe rodziny i spędzają fajnie czas – bawią się i uczą jednocześnie. Dodatkowa możliwość to porozmawianie z psychologiem dziecięcym – dzisiaj jest z nami Dorota Zawadzka, znana chociażby z programu „Super Niania”. Można się skonsultować, dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy, poznać nowe sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem tak, aby wspomagać jego rozwój. – opowiada Artur Guziak.

Pani Agnieszka, na wystawę przyszła z trójką maluchów: dwoma synami i córką. – Pierwszy raz jesteśmy na takim wydarzeniu, szukaliśmy zajęcia na weekend i znaleźliśmy „Miasteczko zmysłów”.  Najmłodsze dziecko ma półtora roku, najstarsze sześć lat i wszyscy dobrze się bawią. Oprócz zabawy, maluchy oglądają wystawy związane z nauką, co bardzo mnie cieszy.

Impreza trwa od wczoraj, dzisiaj atrakcje przewidziane są do godziny siedemnastej. Organizatorami wydarzenia są Edipresse Polska oraz Ferrero.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO