Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ta noc należała do biologów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Ta noc należała do biologów

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst

Uniwersytet Jana Kochanowskiego po raz kolejny gościł dzieci, młodzież i dorosłych żądnych wiedzy o otaczającym nas świecie. Za nami kolejna „Noc Biologów”. Podobnie jak w latach poprzednich frekwencja nie zawiodła organizatorów, a uczestnicy chętnie uczestniczyli w licznych warsztatach oraz prezentacjach.

Wydarzenia takie jak „Noc Biologów” są doskonałą okazją do tego, by każdy mógł bliżej zapoznać się z tajemnicami otaczającej nas fauną i florą.  Laboratoria Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, podobnie jak w latach poprzednich, skrywały mnóstwo atrakcji. Można było między innymi zobaczyć z bliska zwierzęta, która na co dzień żyją w dziczy i dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się jastrzębie.

Jedną z najbardziej obleganych sal była jednak ta, w której uczestnicy przeprowadzali sekcję serca świni. Niestety, liczba miejsc na te warsztaty była ograniczona, więc dostali się tylko ci najbardziej wytrwali. – Uczestnicy sekcji mogli zobaczyć zastawki, komory, przedsionki i zaobserwować, którędy przepływa krew – powiedział prof. Aleksander Szczurkowski, jeden z organizatorów.

Na „Nocy Biologów” nie zabrakło przeróżnych wystaw tematycznych i gablot. Można było zobaczyć też rozmaite gatunki ptaków, gadów i ryb egzotycznych. Tradycyjnie już wydarzenie przyciągnęło uczestników w różnym wieku. Wśród nich najwięcej było dzieci z podstawówek i młodzieży ze szkół średnich. Nie zabrakło też dorosłych i całych rodzin.

Jakub Długosz

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna