Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Władza szykuje spore zmiany personalne. Będą konkursy w miejskich instytucjach

niedziela, 07 lipca 2019 10:00 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury, natomiast jesienią będzie nowy szef Kieleckiego Parku Technologicznego. Nieoficjalnie zmiany dotkną także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku wypowiedzenie otrzymała Magdalena Kusztal, która była dyrektorem KCK od 2003 roku. Obecnie p.o dyrektora jest Jarosław Łysek. Wśród potencjalnych kandydatów na to stanowisko wymienia się Kamilę Drezno. Prowadzi ona szkołę tańca oraz startowała z list Projektu Świętokrzyskie do rady miasta.

Zmiany czekają także Kielecki Park Technologiczny, którym obecnie zarządza Justyna Lichosik. Tam także doszło do zmiany, z pracy na początku roku odszedł Szymon Mazurkiewicz.

Nieoficjalnie mówi się także, że niedługo z pracą pożegna się Michał Miszczyk, prezes RPZ oraz Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR. - Prezydent Bogdan Wenta oraz wiceprezydent Marcin Różycki mają swój pomysł na funkcjonowanie MOSiR, natomiast nie wiąże się to póki co ze zmianą dyrektora. Podobnie jest w przypadku RPZ - zaprzecza plotkom rzecznik prezydenta, Tomasz Porębski.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO