Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Świnka Peppa czekała w sobotę na dzieci w Kieleckim Centrum Kultury

sobota, 07 września 2019 11:35 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Taniec, śpiew i wspólna zabawa ze Świnką Peppą to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci w Kieleckim Centrum Kultury. Razem z całą rodziną filmowych bohaterów, publiczność świętowała w sobotę urodziny Peppy.

Grzeczna, wesoła i niesamowicie sympatyczna, ucząca maluchy poznawania świata Świnka Peppa przyjechała specjalnie do kieleckich dzieci. – Kielce są kolejnym miastem, do którego przybyliśmy i myślę, że poprzednie potwierdzą to, że przyjazd Świnki Peppy jest wyjątkowym wydarzeniem. Poziom radości dzieci i to, w jaki sposób reagują na postać są wyjątkowe. Sam spektakl jest grany w czterdziestu krajach na całym świecie w różnych językach – mówił Piotr Kotnowski, współorganizator wydarzenia.

Występ filmowej bohaterki na scenie teatralnej pozwolił najmłodszym na bliższe poznanie Peppy. – Mamy piękne kostiumy, które są wizytówką tego spektaklu będącego jak bajka, czyli prostego, zrozumiałego dla dzieci. Najmłodsi mogą się na nim bawić i śpiewać oraz klaskać z Peppą – dodawał Kotnowski.

Większość widowni miała ze sobą pluszowe świnki. – Wzięłam swoją Peppę tutaj, żeby porównać ją z tą, która będzie na scenie. Mam nadzieję, że wszystkie będziemy się wspólnie bawić – informowała nas Maja, która przyszła na wydarzenie z rodzicami.

- Zabrałam swojego wnuczka na Świnkę Peppę, ponieważ codziennie oglądamy ją w telewizji. Mam nadzieję, że miło spędzimy tutaj czas, a mój mały trzylatek będzie dobrze wspominał ten dzień – mówiła Teresa Wiech.

 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO