Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Strefa rekreacji czeka już na dzieci

czwartek, 30 sierpnia 2018 12:28 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Kielce zyskały nowy plac zabaw dla dzieci mieszczący się pomiędzy budynkami przy ul. Ściegiennego 99 i ul. E. Plater 8. Strefa rekreacji dziecięcej powstała z inicjatywy prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Pionier”.

Spółdzielnia "Pionier" udostępniła teren pod budowę. Plac powstał jednak z inicjatywy prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego. - Ładnie to wygląda i mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom, akurat w tym przypadku, tego osiedla. Reakcja dzieci mnie nie zaskoczyła, ale uświadomiła mi, że budowa placów zabaw ma sens - podkreślał prezydent Lubawski.

Plac zabaw jest podzielony na dwie strefy. Jedna z nich wypełniona jest piaskiem. Znajduje się w niej z piaskownica i koparka oraz domek wyposażony w zjeżdżalnię i ściankę wspinaczkową. W drugiej strefie znajdziemy podwójną huśtawkę oraz trampolinę na sztucznym podłożu. Jak informuje spóldzielnia, podział na dwie części wynika jedynie z lokalizacji placu.

Strefa rekreacji dziecięcej przy ul. Ściegiennego jest jedną z trzech budowanych z inicjatywy prezydenta miasta. Kolejne powstają na Ślichowicach i na Bocianku. Koszt budowy otwartej już strefy dla dzieci to dokładnie 149 tys. zł., natomiast następne przedsięwzięcia nie powinny przekroczyć sumy 175 tys. zł.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO