Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Strażacy z Niewachlowa otrzymali dofinansowanie na zakup samochodu

czwartek, 18 czerwca 2020 15:42 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. UM Kielce
Beata Kwieczko

Ochotnicza Straż Pożarna w Kielcach-Niewachlowie otrzymała od Miasta Kielce 400 tysięcy złotych dofinansowania na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Symboliczny bon przekazali na ręce strażaków prezydent Kielc, Bogdan Wenta oraz przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański.

Prezydent Bogdan Wenta podkreśla, że OSP Kielce-Niewachlów jest bardzo znana ze swojej działalności ratowniczej i wspierania różnych akcji, również charytatywnych.

– Wspólnymi działaniami udało się wszystko tak zorganizować, aby w budżecie miasta zarezerwować środki na dofinansowanie zakupu tego pojazdu. Miejmy nadzieję, że będzie bardzo dobrze służył. Dziękuję strażakom za codzienne realizowanie zadań, ofiarność i odwagę. Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – powiedział Bogdan Wenta.

– Strażacy funkcjonują nie tylko w chwili pożaru, ale też powodzi czy innych klęsk, które niestety czasem nawiedzają nasz region. Dlatego taka pomoc jest ważna i potrzebna – dodał Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta.

Strażacy z Niewachlowa starali się o samochód kilkanaście lat.

– Aktualnie jeździmy do akcji ratowniczo-gaśniczych 43-letnim jelczem. Ten pojazd swoje przeżył, powinien już być w muzeum na zasłużonej emeryturze, a niestety nadal musimy z niego korzystać – mówi Paweł Biegański, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Kielcach-Niewachlowie.

Wraz ze środkami od Miasta, strażacy mają na koncie 760 tysięcy złotych. Pojazd będzie kosztował około 900 tysięcy złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO