Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Straż miejska organizuje konkurs plastyczny aby walczyć ze smogiem

piątek, 31 stycznia 2020 15:34 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

"Poszukiwacze czystego powietrza - SMOG!" to hasło konkursu plastycznego, który organizuje kielecka Straż Miejska. Celem przedsięwzięcia jest zwiększanie świadomości na temat ochrony powietrza. Organizatorzy chcą także przybliżyć zagrożenia, jakie niesie ze sobą smog oraz pokazać sposoby na zapobieganie zanieczyszczeniu powietrza.

- W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Kielc - dzieci, młodzież oraz osoby pełnoletnie, a prace mogą być wykonane indywidualnie albo grupowo np. w rodzinie. Każda grupa może liczyć maksymalnie trzy osoby, a uczestnicy mogą zgłosić maksymalnie trzy prace. Uczestnicy mogą wspólnie stworzyć coś, co później przyda się w tym, żeby przekazać wiedze o przyczynach zanieczyszczenia powietrza, żeby kształtować świadomość ekologiczną mieszkańców miasta - mówi starszy specjalista Izabela Wierzba, koordynator do spraw profilaktyki Straży Miejskiej w Kielcach.

Prace muszą być wykonane samodzielnie, nie mogą być publikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, ani też nagradzane w innych konkursach.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać jedną z trzech prac. Pierwsza to szkic kolorowanki na białym papierze, czarnym tuszem, mazakiem, kredką, grafika komputerowa, które potem będzie można dowolnie pokolorować. Praca powinna mieć format A4 i składać się z minimum sześć stron. Druga możliwość to komiks, który musi zawierać od czterech do ośmiu plansz wykonanych dowolną techniką, np. rysunek, grafika, szkic na stronach formatu A4. Liczba kadrów na stronie dowolna. Ostatnia propozycja to wiersz, rymowanka lub fraszka propagująca ochronę środowiska ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących smogu. Tekst musi się składać przynajmniej z trzech strof, a każda nie powinna przekraczać sześciu wersów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego. Prace z dopiskiem Konkurs Plastyczny "Poszukiwacze czystego powietrza - SMOG!" można przesłać drogą pocztową lub składać osobiście w Straży Miejskiej w Kielcach ul. Ogrodowa 3 B, 25-024 Kielce wraz z kartą zgłoszeniową i zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej kieleckiej Straży Miejskiej.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO