Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

„Solidarność” zbiera podpisy

wtorek, 10 maja 2016 10:01 / Autor: Radio eM
Radio eM

Powstał „Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu Handlu w niedzielę”. W jego skład weszli: inicjator przedsięwzięcia czyli „Solidarność”, przedstawiciele Federacji handlu OPZZ, przedstawiciele pracodawców z branży handlowej oraz organizacje społeczne i pozarządowe.

- Inicjatywa ma na celu przede wszystkim poprawienie losu polskich pracowników pracujących w handlu. Autorem projektu ustawy jest dr Mateusz Warchał, który prezentując jego zapisy zwracał uwagę, że nie jest to zakaz handlu, ale ograniczenie, które w Europie nie jest niczym szczególnym. Zdaniem Warchała nie wystarczy nowelizacja kodeksu pracy i innych ustaw, konieczna jest specjalna ustawa. Ustawa zakłada liczne wyłączenia dopuszczające handel w niedzielę np. na stacjach benzynowych, w kioskach, sklepach na dworcach autobusowych, kolejowych, portach lotniczych, strefach wolnocłowych, piekarniach, obiektach infrastruktury kryzysowej, szpitalach, szkołach – poinformowała świętokrzyska „Solidarność”.

Przez trzy miesiące będą zbierane w tej sprawie podpisy. Po złożeniu wniosku w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie. Po tym ustawa powinna trafić do komisji sejmowej. Tam wypracowany zostanie ostateczny kształt ustawy.

W Kielcach podpisy zbierane są w siedzibie związku przy ulicy Planty, podpisy zbierane są także we wszystkich miastach powiatowych województwa.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO