Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

„Solidarność" wyda kalendarium. KKSM jego tematem

środa, 03 lutego 2016 15:30 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” zadowolony ze sprzedaży masy upadłościowej KKSM. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu część zorganizowaną przedsiębiorstwa za 60 mln zł przejęła Agencja Rozwoju Przemysłu. „Solidarność” wykupienie kopalń przez państwową instytucję próbowała przeforsować od 2014 roku.

Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskich struktur „Solidarności” w przesłanym oświadczeniu pisze, że związkowcy nigdy nie odeszli od koncepcji zakupu KKSM przez ARP. Dodaje, że o takiej zmianie taktyki mówili niektórzy lokalni politycy.

- Jednocześnie należy przypomnieć, że Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” w marcu 2012r. zgłosił w Prokuraturze Generalnej kilkanaście podejrzeń o popełnienie przestępstwa w trakcie prywatyzacji KKSM i w trakcie zarządu sprawowanego przez DSS – pisze przewodniczący Bartosz.

„Solidarność” zapowiedziała opracowanie i opublikowanie kalendarium wydarzeń związanych z trudną sytuacją w KKSM. - Ta swoista „czarna księga” pokaże fakty i stanowić może swoiste memento dla wszystkich decydentów – kończy oświadczenie Waldemar Bartosz.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO