Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Solidarność rozpoczęła protest ws. Odlewni Chemar. Będą wysyłać wnioski o pomoc

wtorek, 11 czerwca 2019 14:27 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Świętokrzyska Solidarność rozpoczęła protest związany z trudną sytuacją finansową Odlewni Chemar. W działania, polegające na wysyłaniu wniosków o pomoc m.in. do Kancelarii Premiera, zaangażowane są organizacje związkowe z naszego regionu.

Związkowcy już od ponad miesiąca domagają się wsparcia rządowego dla jedynej spółki Skarbu Państwa w Kielcach. – Każdy dzień przynosi kolejną stratę i jeśli dalej tak będzie, to odlewni grozi likwidacja.  Uprzedzaliśmy, że jeśli w szybkim tempie nie zostaną podjęte decyzje, które ratowałyby spółkę, to rozpoczniemy publiczny protest – przypomina Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności.

Prezydium związku podjęło dziś decyzję o rozpoczęciu działań protestacyjnych. Ich pierwszy etap ma polegać na wysyłaniu wniosków o pomoc do mogących udzielić wsparcia spółce instytucji. Pisma, wysyłane przez wszystkie organizacje związkowe w regionie, trafią  do Kancelarii Premiera, Ministra Energii, który jest właścicielem odlewni oraz do Agencji Rozwoju Przemysłu. Według związkowców sytuacja mogłaby ulec poprawie, jeśli Odlewnia Chemar pozyskałaby środki na realizację zamówień.

„Obecnie prowadzimy analizy, które mają pomóc w ocenie sytuacji samej Odlewni Chemar, jak i Zakładów Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar S.A.”, napisała w odpowiedzi na nasze zapytanie Ilona Kachniarz z Agencji Rozwoju Przemysłu. Sytuację utrudnia fakt, że odlewnia nie jest w strukturach agencji. Z informacji podanych przez szefa świętokrzyskiej Solidarność wynika, że urzędnicy z ARP odwiedzili kielecką spółkę.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO