Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

"Solidarność" czeka do środy na reakcję rządu

wtorek, 16 kwietnia 2013 12:52 / Autor: Maciej
Maciej

– Do środy czekam na odpowiedz pana premiera w sprawie postulatów z 26 marca – mówił podczas wtorkowej wizyty w Kielcach Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego miesiąca związkowcy w kraju żądali zaniechania likwidacji rozwiązań emerytalnych przysługujących pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze, uchwalenia przez Sejm RP ustaw ograniczających stosowanie tzw. umów śmieciowych, czy zaprzestania likwidacji szkół. Związkowcy dali rządowi czas na odpowiedź do 17 kwietnia.

Piotr Duda zaznaczył, że jak dotychczas „Solidarność” nie otrzymała żadnego odzewu ze strony rządzących. – Oprócz wizyty pana premiera w Nigerii, nie mam żadnych informacji w sprawie jakiejkolwiek odpowiedzi. Niezależnie od tego, czy w środę coś się w tej sprawie zmieni i tak przygotowujemy się do akcji protestacyjnej.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Przewodniczący krajowej „S” zapowiadał również, że związki będą w zakładach pracy przeprowadzać referenda.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


O godzinie 13 Duda spotkał się w Hotelu „Promień” z pracownikami Bumar Amunicja SA w Skarżysku-Kamiennej i z miejskimi działaczami związkowymi.

W planach przewodniczącego była także wizyta w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego ze związkowcami Huty CELSA i działaczami „Solidarności” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pobyt przewodniczącego Piotra Dudy w Regionie jest odpowiedzią na zaproszenie wystosowane przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność".

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO