Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Seria napadów w Kielcach. Są zatrzymania

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Seria napadów w Kielcach. Są zatrzymania

Kielce / 13 lutego 2018 / Tekst

Do 12 lat pozbawienia więzienia może grozić 19 – letniemu kielczaninowi oraz 25 – letniemu mieszkańcowi gminy Masłów, którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych z miejskiej jednostki Policji. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o dokonanie trzech rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, iż 19 – latek był współsprawcą  i pomagał 25 – latkowi podczas dwóch zdarzeń.    

W minioną niedzielę po godzinie 15:00 policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach zostali skierowani do jednego z marketów na osiedlu Słoneczne Wzgórze, gdzie zostali ujęci dwaj sprawcy kradzieży alkoholu.  Po chwili na miejsce dotarli  mundurowi i zastali tam awanturujących się mężczyzn w wieku 25 i 31 lat. Młodszy z nich był agresywny. Podczas interwencji mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy. Dodatkowo usiłowali zmusić policjantów by odstąpili do wykonywanych czynności. Ostatecznie 25 –letni mieszkaniec gminy Masłów oraz 31 – letni kielczanin trafili do policyjnego aresztu.

Sprawie zaczęli się dokładnie przyglądać również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego miejskiej jednostki. Podejrzewali, że młodszy z zatrzymanych może mieć związek z rozbojami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Kielc. Pierwszy z nich miał miejsce pod koniec ubiegłego miesiąca na osiedlu Bocianek. Sprawca, grożąc nożem pracownicy totalizatora sportowego, skradł 100 złotych. Trzy dni później, działając w podobny sposób, zamaskowany mężczyzna usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na osiedlu Świętokrzyskie. Do trzeciego podobnego przestępstwa na tym samym osiedlu doszło 1  lutego. Wówczas sprawca również zagroził pracownikowi nożem i skradł 1000 złotych.

Podczas wykonanych czynności, które były poparte zgromadzonym materiałem dowodowym, 25 –letni mieszkaniec gminy Masłów przyznał się do dokonania tych przestępstw. Dodatkowo kryminalni z miejskiej jednostki Policji ustalili, że podczas dokonywania dwóch ostatnich napadów mężczyzna działał wraz z 19 –letnim kielczaninem. Dziś rano funkcjonariusze dotarli do jednego z mieszkań mieszczącego się na Osiedlu Na Stoku, gdzie został zatrzymany drugi z podejrzewanych.  

Za czyny, których się dopuścili, obaj odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Kielce

Oprac.: /r/

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna