Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Senioralia w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Senioralia w Kielcach

16 września 2017 / Tekst

W Kielcach odbyły się  "Senioralia". Na Placu Artystów na zainteresowanych czekali przedstawiciele różnych instytucji, m.in. policji, ZUS-u, czy NFZ. Seniorzy mogli  dowiedzieć się m.in. jak nie dać się oszukać "na wnuczka" oraz jakie są programy zdrowotne i społeczne.

 Przedstawiciele Świętokrzyskiej Policji udzielali  porad dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze tłumaczyli seniorom co zrobić, kiedy otrzymają telefon z prośbą o wpłatę pieniędzy, informowali także jakie metody są obecnie stosowane przez oszustów.

Pracownicy NFZ z kolei mówili między innymi o programie "Leki 75+", wyjaśniali na czym polega sieć szpitali a także jak uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Przedstawiciele ZUS-u przypominali o przepisach obniżających wiek emerytalny, które wchodzą w życie już 1 października. Podpowiadali  także jakie dokumenty  są potrzebne  przy składaniu wniosku emerytalnego.

Wśród wystawców na Placu Artystów byli także pracownicy PGE. Podpowiadali oni jak rozpoznać nieuczciwych dostawców energii.

 Wydarzeniem zainteresowała się między innymi pani Jolanta z Kielc. - Bardzo się cieszę, że w naszym mieście są organizowane tego typu wydarzenia. Możemy w jednym miejscu dowiedzieć się wielu rzeczy a nawet załatwić potrzebne sprawy. Ja chociażby wyjaśniłam dziś taką sprawę z ZUSEM. Otrzymałam informacje, których potrzebowałam.. i to bez kolejek. - przyznała kielczanka.

Oprócz potrzebnych informacji seniorzy mogli także obejrzeć występ zespołu ludowego. Organizowane były również konkursy. Ze względu na zbliżające się uroczystości pogrzebowe śp. ks. biskupa Kazimierza Ryczana zrezygnowano z hucznej zabawy.  

Organizatorem wydarzenia był Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.  

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna