Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Salon wiedzy dla maturzystów

wtorek, 13 września 2016 15:21 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Jak przygotować się do matury w 2017 roku, jaki wybrać kierunek studiów i do której uczelni najlepiej złożyć swoje dokumenty? To pytania, na które odpowiedzi szukali uczniowie szkół średnich odwiedzający Kielecki Salon Maturzystów Perspektywy 2016, który odbył się na Politechnice Świętokrzyskiej.

- Salon Maturzystów to przede wszystkim spotkania z ekspertami, którzy przedstawiają maturzystom treści dotyczące egzaminów z konkretnych przedmiotów. Na spotkaniu ze mną mogą się oni natomiast dowiedzieć, na czym polega prawo związane z przebiegiem i organizacją egzaminów, a także jakie prawa i obowiązki spoczywają na maturzystach – powiedziała w rozmowie z reporterem Radia eM Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Impreza była też okazją do zapoznania się z ofertami uczelni. – Mamy pewne atuty, które chcemy tu zaprezentować. Przede wszystkim kształcimy inżynierów, a na rynku mamy ich niedobór. Stale poszerzamy też naszą ofertę edukacyjną. Liczymy więc na dobrą rekrutację na rok akademicki 2017/2018 – powiedział dr hab. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej. – Do końca września maturzyści muszą złożyć wstępne deklaracje dotyczące wyboru zdawanych na egzaminie przedmiotów, a my chcemy pomóc im w tym wyborze. Maturzyści coraz bardziej świadomie wybierają uczelnie. Wiedzą, że nie mogą liczyć przy tym na łut szczęścia, bo mogą srogo się na tym zawieść. Liczymy na dobrą rekrutację w przyszłym roku – przewidywał Piotr Burda, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Maturzyści odwiedzający Salon podkreślali, że chcą dowiedzieć się jak najwięcej o egzaminie maturalnym, a także dowiedzieć się, jaki przedmioty powinni zdawać, by dostać się na wymarzony kierunek studiów. Przyjechałam tu wraz ze swoją polonistką. Jestem ciekawa, jak wygląda matura z języka polskiego i matematyki. Liczę też na to, że dowiem się, gdzie najlepiej iść na studia – powiedziała nam Agnieszka Mucha z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie.

W 2017 roku do matury może przystąpić ponad 10 tysięcy świętokrzyskich uczniów.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO