Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ruszyło Święto Kielc

piątek, 22 czerwca 2018 14:07 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Od dzisiaj, aż do niedzieli potrwa coroczne święto naszego miasta. Na ten weekend przewidziano wiele atrakcji. Są to koncerty, występy kabaretowe oraz udostępnione zwiedzającym instytucje kulturalne w  piątkową białą noc. Zainteresowani będą mogli odwiedzić Ogród Botaniczny, który znajduje się przy Karczówce i jest otwarty na czas trwania Święta Kielc w godzinach od 10 do 16.

Wymieniając atrakcje, czekające na chętnych zwiedzających, nie można zapomnieć o jarmarku na ulicy Sienkiewicza. Są tam stragany z kosmetykami, ziołami oraz kapeluszami.– My reprezentujemy firmę kosmetyczną. Wszystkie nasze produkty są na bazie ziół syberyjskich. Są one badane w laboratorium przez ponad stu naukowców, co wpływa na wysokie bezpieczeństwo naszych produktów – mówiła przedstawicielka firmy.

Uwagę przechodniów często przykuwają różnego rodzaju rękodzieła. – Są to obrazy z materiałów, maskotki dla dzieci, odlewane anioły. Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania naszym stoiskiem – potwierdzała wysokie zainteresowanie Świętem Kielc jedna z wystawczyń.

Na głównym deptaku nie zabrakło również stoiska z rzeczami dla najmłodszych, na którym znajdują się maskotki, Przytulanki, czapeczki i kocyki dla dzieci. – Zajmujemy się przygotowaniem asortymentu dla najmłodszych dzieciaczków. Są to kołderki, kocyki, poduszki i pościel – wymieniała jedna z sprzedawczyń.

Uroczyste zakończenie Święta Kielc odbędzie się w niedzielę. Uświetni je koncert Margaret oraz wspólne oglądanie meczu Polska - Kolumbia.

Więcej informacji o programie Święta Kielc znajduje się na stronie internetowej www.swietokielc.pl

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO