Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ruszyła Wakacyjna Akademia Geologii

środa, 10 lipca 2019 13:04 / Autor: Jakub Suchenia
Jakub Suchenia

Centrum Geoedukacji rozpoczęło Wakacyjną Akademię Geologii. Jest to cykl warsztatów związanych z tematami geologicznymi, głównie z biologią. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat.

Dzisiaj uczestnicy grali w geologiczną wielkoformatową grę, która została podzielona tak, jak dzielone są dzieje Ziemi. Uczestnicy mogli między innymi dowiedzieć się, jakie zwierzęta żyły w danym czasie w przeszłości.

– Poznali zwierzęta takie, jak tetrapody i trylobity. Musieli odpowiadać na pytania quizu i integrować się, bo współpracowali w grupach. Przy okazji rozpoznawali minerały, więc była to ciekawa zabawa. W ten sposób spędzili prawie dwie godziny – mówi Witold Wesołowski z Geoparku Kielce.

– Na następnych zajęciach uczestnicy poznają budowę wulkanów i będą wykonywali modele dinozaurów. Zaplanowany jest też spacer po Wietrzni. Jako jedna z pierwszych grup, zwiedzą też zmodernizowaną wystawę w Centrum Geoedukacji - dodaje Wesołowski.

Łącznie zaplanowano osiem zajęć, które odbywać się będą w kolejne środy wakacji w Centrum Geoedukacji przy ul. Daleszyckiej 21 na kielckiej Wietrzni. Udział w Wakacyjnej Akademii Geologii jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba zarezerwować miejsce i wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie kieleckiego Geoparku.

http://centrum-geoedukacji.pl/wakacyjna-akademia-geologii/

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO