Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ruszyła budowa stadionu Politechniki

czwartek, 26 września 2019 16:29 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Rusza budowa wielofunkcyjnego stadionu sportowego przy Politechnice Świętokrzyskiej. Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki oraz przedstawiciele uczeni symbolicznie "wbili pierwsze łopaty" pod budowę nowego obiektu.

W pierwszym etapie zostanie wybudowana płata boiska piłkarskiego, bieżnie lekkoatletyczne, rzutnie i niezbędna infrastruktura techniczna. W kolejnych miesiącach powstanie budynek magazynowy oraz zostaną zmodernizowane szatnie piłkarskie i pomieszczenia zaplecza treningowego w zakresie przygotowania siłowego. Na koniec zostanie zakupione wyposażenie stałe i ruchome. – To jest stadion Politechniki, ale będzie on dostępny dla wszystkich, dla studentów UJK, uczniów oraz mieszkańców Kielc – podkreślił Wiesław Trąpmczyński, rektor Politechniki. – Pamiętam, że pierwsze wizualizacje tego obiektu widziałem w 2003. Składaliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki trzy razy i w końcu został on pozytywnie rozpatrzony – uzupełnił rektor.

Inwestycja opiewa na kwotę 15 milionów złotych, 7,5 miliona złotych na ten cel przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki. – Jest to bardzo wszechstronna inwestycja, gdzie będą powstawały nowe sportowe talenty. Mam nadzieję, że obiekt stanie się jednym z ważniejszych ośrodków sportowych w Kielcach. Stadion jest w sąsiedztwie hali sportowej, z którą będzie stanowił komplementarną całość – zaznaczyła wiceminister Anna Krupka.

Projekt przewiduje budowę kompleksu sportowego, w którego skład wchodzą między innymi: boisko o nawierzchni z trawy sztucznej, bieżna okólna do biegów z przeszkodami, bieżnia prosta do biegów na 100 m, skocznia do skoków w dal, skocznia do skoków wzwyż i o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą i trybuny na 400 miejsc. – Każdy inżynier to człowiek, który musi być sprawny jak najdłużej, do tego potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. Mamy już halę sportową i będziemy mieli stadion co stanowi dobro społeczne. Tej inwestycji towarzyszy ogromna radość i wierzę, że ten obiekt w pełni spełni swoją funkcję – podkreślił Stanisław Hojda, dyrektor Centrum Sportu w Politechnice Świętokrzyskiej.

Planowany czas realizacji inwestycji to 10 miesięcy.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO