Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Rusza Budżet Obywatelski. W puli ponad siedem milionów

poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:07 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Piotr Natkaniec
Michał Łosiak

Od dziś (poniedziałek) mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać swoje projekty do ósmej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczna kwota przeznaczona na tę inicjatywę to ponad 7,5 miliona złotych.

– Projekty będzie można składać od 15 do 29 czerwca. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, zalecamy ich składanie za pośrednictwem strony internetowej. Dla osób, które nie posiadają dostępu do komputera, przygotowaliśmy dwa stanowiska w siedzibie ratusza przy Rynku i przy ul. Strycharskiej. Aby złożyć projekt przy wykorzystaniu tego sprzętu, należy wcześniej zadzwonić do nas pod numer tel. 41 367 64 00 i umówić się na konkretny termin, wówczas zapewnimy także pomoc pracownika merytorycznego – tłumaczy Ewa Tyszer z Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Do aplikowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Kielc, a za zgodą rodziców również ci, którzy nie ukończy 16 lat. Kielczanie mogą zgłaszać projekty inwestycyjne duże (zarezerwowano na nie pięć milionów złotych), projekty inwestycyjne małe (dwa miliony złotych)  i projekty nieinwestycyjne (750 tysięcy złotych).

– Zgłaszanie odbywa się tylko elektronicznie, nie ma możliwości składania formularzy papierowych. Głosowanie w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego również będzie możliwe tylko w formie elektronicznej. W celu wyeliminowania nieprawidłowości, każdy głos będzie potwierdzany SMS-em – podkreśla Ewa Tyszer.

Więcej informacji: https://bo.kielce.eu/

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO