Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

"Rozbudowa skateparku to bardzo ważna sprawa". Młodzież zachęca do głosowania

piątek, 25 września 2020 13:50 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W piątek, 25 września, rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki inicjatywie rozbudowa miejskiego skateparku po raz kolejny dostała zielone światło. Fani deskorolek, rolek i hulajnóg liczą, że tym razem ich pomysły zostaną poparte licznymi głosami mieszkańców.

- Widziałem, że w tym roku po raz kolejny zgłoszono do budżetu dużo boisk i placów zabaw. Rozumiem, że każda szkoła chce mieć fajne miejsce do gry w piłkę, ale to czasem może poczekać – stwierdza Wiktor.

- Rozbudowa skateparku to bardzo ważna sprawa. Któregoś dnia może tam dojść do tragedii, już dochodzi do wypadków. Wszystko przez to, że osób z niego korzystających jest przecież bardzo dużo, a obiekt jest mały i zniszczony przez częste i intensywne użytkowanie. Dodatkowo nie ma tam nawet oświetlenia. To że jeździmy na desce nie oznacza przecież, że jesteśmy gorsi od osób grających w piłkę. Też chcielibyśmy mieć gdzie ćwiczyć nowe triki – dodaje deskorolkarz.

Młodzi chcą pokazać, że stanowią liczną grupę, a to co robią jest fajne i warte uwagi. – Wspólnie z grupą „Wyrolkowani Kielce” już w najbliższą sobotę, 26 września, organizujemy imprezę sportową. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kielc, bez względu na wiek i umiejętności. Porozmawiamy, poznamy się, nauczymy jeździć, a przy tym będziemy się świetnie bawić. Startujemy o godzinie 14 w Parku Miejskim – mówi Tomasz Cieślik, rodzic zaangażowany w pomoc młodzieży.

Głosowanie na projekty zgłoszone do KBO potrwa do 9 października, zwycięzców poznamy maksymalnie sześć dni później. – Liczymy na głosy i trzymamy kciuki. Może tym razem się uda – stwierdza Wiktor.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: https://budzetobywatelski.kielce.eu/glosowanie/.

Numer identyfikacyjny projektu rozbudowy skateparku - DIO38.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO