Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Rodzinny piKniCK przed KCK

środa, 19 sierpnia 2020 10:42 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

„Rodzinny piKniCK na trawie” odbędzie się w sobotę 29 sierpnia przed Kieleckim Centrum Kultury w godzinach od 12 do 17. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert zespołu „Cukry dla dzieci”.

Na gości czekają ciekawe warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Przystań dla Sztuki, a dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje – animacje, Bubble Show, Gift Boxes oraz wiele innych gier i zabaw.

Wiele atrakcji przygotowała także Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach. Dzieci będą mogły stworzyć zakładki do książek, pobawić się z książkowymi bohaterami, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat przeczytanych lektur. Zaplanowano też „Malowanie wyobraźnią” – kartonowe aranżacje. Biblioteka będzie również promować ideę „bookcrossingu”.

Podczas pikniku odbędą się też warsztaty „Las w słoiku”, w trakcie których najmłodsi będą mogli przygotować roślinne kompozycje. Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Piknik potrwa od godziny 12 do 17. Po nim na scenie letniej w ramach Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra ART, organizowanego przez kielecki Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, odbędzie się koncert zespołu „Cukry dla dzieci”.

Wstęp na wszystkie sobotnie wydarzenia jest wolny.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO